biuro@pzssan.pl

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w sportach saneczkowych 2017.

Polski Związek Sportów Saneczkowych          W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2017 roku organizowane są zajęcia sportowe dla uczniów w ramach kolejnej edycji programu upowszechniania sportów zimowych dofinansowanych ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. W tym roku w zajęciach uczestniczy 226 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia specjalistyczne odbywają się m.in. na lodowisku sztucznie lodzonym i wieży startowej, a trening ogólnorozwojowy odbywa się na siłowni i sali sportowej. W ramach zajęć z saneczkarstwa uczestnicy uczą się i doskonalą elementy techniczne w zakresie startu, wiosłowania oraz sterowania. W ramach zajęć odbywają się również gry i zabawy na sankach na lodzie. Dzięki wsparciu realizacji takiego programu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki promujemy zdrowie i wychowanie przez sport, a efektem jest poprawa ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów.

 

Wypowiedzi z czatu

~kibic sanek:

Gratulacje dla czołowego działacza w Polskim Hokeju i Saneczkarstwie. Napewno będzie wiele zmian. Zawodnikom i trenerom dużo cierpliwości i optymizmu.

Foto