biuro@pzssan.pl

Aktualności

Polski Związek Sportów SaneczkowychOdszedł Pele – Aleksander Pelak

To smutna wiadomość. Odszedł na wieczny spoczynek Pele (Aleksander Pelak), choć nikt nigdy nie mówił inaczej jak właśnie „Pele”.

Był niezwykle kolorowym człowiekiem, chłopakiem, bardzo dobrym saneczkarzem, o nieposkromionym charakterze. Był, jak to smutno brzmi, zawodnikiem KTH, ja WCKS Dunajec Nowy Sącz. Wtedy to (lata 70-te XX w.) między tym klubami trwała zacięta konkurencja. Ale Pele był człowiekiem, który łączył. Zawsze uśmiechnięty i skory do żartów, które trzymały się Go zawsze, a wyróżniały go jeszcze długie włosy.
Pamiętam takie Mistrzostwa Polski w Krynicy, a było nas na starcie dobrze ponad 100 zawodników i zawodniczek, idąc z sankami na start usłyszałem śpiew, ale o dziwo płynący z toru. Po chwili okazało, że to Pele jadący na sankach głośno śpiewał. Oczywiście został zdykswalifikowany…
Po latach podczas OOM w Krynicy przypomniałem Mu to wydarzenie. Pośmialiśmy się przy okazji wspominając różne inne wydarzenia.
Pele odszedł w wieku 63 lat po ciężkiej chorobie.
Nie ma już z nami Heńka Saraty – równie barwna postać czy Jarka Bodniewicza…

Autor: Jerzy Cebula http://sportowysacz.pl

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Wypowiedzi z czatu

~kibic sanek:

Gratulacje dla czołowego działacza w Polskim Hokeju i Saneczkarstwie. Napewno będzie wiele zmian. Zawodnikom i trenerom dużo cierpliwości i optymizmu.

Foto