biuro@pzssan.pl

Aktualności

Polski Związek Sportów SaneczkowychMistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych na torze naturalnym w Szelment (26-27.03.2018 r.)

Po raz pierwszy w historii,  w dniach 26-27 marca 2018 r. , u stóp Góry Jesionowe, na obiekcie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelment, na Suwalszczyźnie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów na torze naturalnym. Ten nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, który w latach międzywojennych był jednym z pierwszych w kraju baz szybowników, położony jest zaledwie 15 kilometrów od Suwałk, 18 kilometrów od granicy Polsko – Litewskiej, 26 kilometrów od jeziora Wigry i 7 km od centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego, może już w najbliższej przyszłości (po przygotowaniu profesjonalnego saneczkowego toru naturalnego) stać się liczącym, nie tylko w naszym kraju, interesującym obiektem do organizacji wielu prestiżowych imprez, włącznie z Pucharem Świata w tej, jeszcze nieolimpijskiej, dyscyplinie sportu.W Ośrodku  można także obejrzeć zorganizowaną przez Mistrza Olimpijskiego w skokach podczas  z Sapporo – Wojciecha Fortunę, niezwykle interesującą ekspozycję poświęconą sportom zimowym “Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”. W trakcie spotkania ze złotym medalistą olimpijskim Wojciechem Fortuną uczestnicy MPJ otrzymali ciekawą lekcję edukacji olimpijskiej.  
Dzięki sprzyjajacym, ale trudnym,  warunkom atmosferycznym („polski biegun zimna”) rozegrano zawody mistrzowskie w konkurencji juniorów i juniorów młodszych, juniorek i juniorów. W zawodach wzięło udział 28 zawodniczek i zawodników reprezentujących 5 klubów saneczkowych  z województw małopolskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego.

Mistrzami Polski na torze naturalnym w 2018 r. zostali:
Juniorki młodsze:
1.    Julia Płowy        (KSS Beskidy Bielsko Biała)
2.    Klaudia Promn (KSS Beskidy Bielsko Biała
3.    Zuzanna Orszulik (ULKS Zryw Pszczyna)

Juniorzy młodsi:
1.    Kacper Pietraszko (KSS Beskidy Bielsko Biała)
2.    Szymon Majdan    (KSS Beskidy Bielsko Biała)
3.    Kamil Dziedzina      (KS Dunajec Nowy Sącz)

Punktacja Klubowa
1.    KSS Beskidy               Bielsko-Biała   88
2.    UKS Smyk                   Bielsko-Biała    62,5
3.    ULKS Zryw                 Pszczyna   9
4.    UKS Tajfun                 Nowy Sącz   15
5.    KS Dunajec                 Nowy Sącz  6
6.     GOLuge                     Gołdap  15


Punktacja Województw
1.    Śląskie  159,5
2.    Małopolskie  21
3.    Warmińsko-Mazurskie 15

Pełne rezultaty znajdują się w linku WYNIKI

<< Wróć do poprzedniej strony

Wypowiedzi z czatu

~kibic sanek:

Gratulacje dla czołowego działacza w Polskim Hokeju i Saneczkarstwie. Napewno będzie wiele zmian. Zawodnikom i trenerom dużo cierpliwości i optymizmu.

Foto