biuro@pzssan.pl

Aktualności

Polski Związek Sportów SaneczkowychSZEŚĆ KWALIFIKACJI NA ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PYEONGCHANG 2018

       

Duży sukces saneczkarzy na torze lodowym. Zdobyliśmy sześć kwalifikacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang 2018"

więcej...

   

Konkurs na stanowisko Sekretarza Generalnego PZSSan

Polski Związek Sportów Saneczkowych ogłasza konkurs na stanowisko Sekretarza Generalnego PZSSan.

ZOBACZ TREŚĆ OGŁOSZENIA

Reprezentant saneczkarstwa lodowego został powołany do uczestnictwa w projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki team100

       

Zawodnik reprezentujący saneczkarstwo lodowe Wojciech Chmielewski został powołany do uczestnictwa w programie Polskiej Fundacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki"

więcej...

   

PZSSan na 19 Pikniku Olimpijskim

       

W dniu 3 czerwca PZSSan brał czynny udział w Pikniku Olimpijskim. Dzięki UKS Nowiny Wielkie postawiono wieżyczkę startową i udostępniono sankorolki.

więcej...

   

Kurs Instruktora oraz trenera PZSSan

Instytut Edukacji i Sportu w porozumieniu z Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych zaprasza na udział w: kursie instruktora oraz kursie trenera saneczkarstwa.

więcej...

   

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów 2017

Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się 25-26.03.2017 na torze saneczkowym w Siguldzie/Łotwa.        Do startu zgłoszono 22 zawodników w tym 8 kobiet, 10 mężczyzn, 6 dwójek i 5 drużyn.

więcej...

   

Krótkie podsumowanie sezonu, ale za to jakie!

       

          Na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis Pana Grzegorza Pajdy dziennikarza sportowego, dotyczący podsumowania sezonu startowego zawodników kadry narodowej seniorów w saneczkarstwie lodowym, który za zgodą autora cytujemy:

          "Saneczkarze zakończyli sezon 2016/2017. Sztafeta na VIII miejscu, dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski na miejscu XII. To obok osiągnięć skoczków narciarskich najlepsze miejsca Polaków w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. Tak. To prawda ! Niedoceniani i zupełnie pomijani w doniesieniach agencyjnych saneczkarze są w Polsce nr 2 w całej plejadzie sportów zimowych - olimpijskich. Po raz kolejny polscy saneczkarze okazali się najlepszymi w gronie państw dla których posiadanie toru sztucznie lodzonego jest tylko i wyłącznie marzeniem. Gratulacje dla Ewy Kuls, Natalii Wojtuściszyn, Macieja Kurowskiego, Mateusza Sochowicza, Wojciecha Chmielewskiego, Jakuba Kowalewskiego, Artura Petyniaka i Adama Wanielisty. Gratulacje dla trenerów klubowych i dla trenera kadry Marka Skowrońskiego oraz współpracującego z nim fizjoterapeuty Łukasza Jaworskiego. Gratulacje i podziękowania dla zarządu i działaczy Polskiego Związku Sportów Saneczkowych..... choćby tylko za to, że pomimo zupełnego zmarginalizowanie tej dyscypliny sportu trwacie nadal. 33,22,11,16,15,18 - to nie są numery totolotka, to liczby sztabów trenersko-medyczno-technicznych tworzących potęgi takich państw jak Niemcy, Rosja, Włochy, Austria czy też USA i Kanada. Może kiedyś i my dożyjemy czasów kiedy polskim saneczkarzom towarzyszyć będzie jakieś 5, no może..... 6 osób. To tak tylko sobie marzę... Moi drodzy - osobiście Wam dziękuję za ten sezon. Dobry sezon. Jak sobie pomyślę, że ten następny będzie zdecydowanie lepszy.... To już liczę dni... dzielące mnie od pierwszego startu... Bądźcie zdrowi i niech szczęście Was nie opuszcza!"

Dziękujemy Panie Redaktorze !

   

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w sportach saneczkowych 2017.

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2017 roku organizowane są zajęcia sportowe dla uczniów w ramach kolejnej edycji programu upowszechniania sportów zimowych dofinansowanych ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

więcej...

   

1 2 >

Wypowiedzi z czatu

~kibic sanek:

Gratulacje dla czołowego działacza w Polskim Hokeju i Saneczkarstwie. Napewno będzie wiele zmian. Zawodnikom i trenerom dużo cierpliwości i optymizmu.

Foto